Koperta Życia

koperta życiaZ inicjatywy Burmistrza Sędziszowa przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie w naszej gminie została wprowadzona akcja „Koperta Życia”. Może to być ratunek dla wielu starszych, chorych i samotnych osób.
„Koperta życia” to akcja, która ma usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego i niejednokrotnie uratować życie potrzebującym. Na specjalnym formularzu zapisane są najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia. Są to kluczowe dane dla podjęcia przez ratowników szybkich i trafnych decyzji. W wypełnianiu kart informacyjnych będą pomagać pracownicy socjalni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie. Wypełniony formularz wkłada się do specjalnie przygotowanej koperty, a tę z kolei do lodówki.
Dlaczego lodówka? Bo jest to urządzenie praktycznie obecne w każdym domu. Na lodówce naklejona jest specjalna naklejka z informacją, która sygnalizuje, że chory korzysta z „Koperty życia”.
Często zdarza się, że po przyjeździe karetki są problemy z wdrożeniem zabiegów ratujących zdrowie lub życie. Schorowani pacjenci, szczególnie ci, w podeszłym wieku, nie znają terminologii medycznej i nie potrafią sprecyzować przebytych badań czy zabiegów przeprowadzanych podczas ostatnich wizyt w szpitalu. Czasem trudno o logiczny kontakt z pacjentem. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie w mieszkaniu znajduje się karta choroby pacjenta, to zdecydowanie szybciej będzie można zdiagnozować uczulenia, choroby, wdrożyć leczenie i postępowanie ratunkowe.

Koperty można bezpłatnie odebrać w Urzędzie Miejskim oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziszowie.

Załączniki do pobrania