Apel – mrozy

Gmina Sędziszów/ Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie zwraca się z apelem o wrażliwość i reagowanie na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu osób narażonych na działania niskich temperatur, a wymagających wsparcia oraz informowanie o takich sytuacjach pracowników tutejszego Ośrodka oraz policję.

Na okres zimy zdecydowana większość z nas jest odpowiednio przygotowana. Ale są też tacy, którzy ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, biedę czy różne sytuacje losowe – nie poradzą sobie ze skutkami mrozów. Są też osoby bezdomne.

 

Nasza pomoc i właściwa reakcja może uratować komuś życie. Zwróćmy uwagę na osoby samotne, chore czy też nietrzeźwe. Zainteresujmy się sąsiadem.

 

To niezwykle ważne, aby w tych dniach i w całym okresie zimowym nikt, kto potrzebuje pomocy nie został pozostawiony sam sobie.

Prosimy o przekazywanie informacji o miejscach, w których przebywają osoby potrzebujące lub bezdomne do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziszowie- adres: ul. Wyszyńskiego 4, 28-340 Sędziszów

 

tel. 41 – 38 12 169 lub 797-255-946

od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30

 

Widzisz, reaguj, zadzwoń, 997/112/986, pomoc udzielona w porę może uratować życie

Załączniki do pobrania